Kinnisvara kuulutuse puhul, algab kõik kvaliteetsest pildist, sest pilt on see, mida inimene kuulutsi otsides näeb. Kindlasti pole kvaliteetne pilt ainukene, mis kinnisvara müüa aitab, aga tähelepanu tõmbab kindlasti ja see oma korda võib kiirendada müügiprotsessi.
Nagu me teame on erinevates kinnisvara portaalides mitmekümneid tuhandeid kuulutusi, kui oleme nüüd oma otsingu kriteeriumid paika pannud, näidatakse meile ilmselt ikka 200- 1000 kuulutust. Pane nüüd ennast ostja olukorda, kujuta ette millised kuulutused kõige pealt läbi vaatad.
Kindlasti on hind üks määrav tegur, aga järgmine tegur on kvaliteetne ja nägus pilt. Tihti on ka nii et, kui pilt on meeldiv ja tõmbab tähelepanu, siis alles peale seda süvenetakse ka kuulutuse teksti. Nii sorteeritaksegi enda jaoks välja kõige sobivamad objektid, millega siis lõpuks tutvuma minnakse.
Kuna kvaliteetse pildi saamiseks ei piisa vaid heast tehnikast ning oskuslikust fotograafist, siis kutsun üles selles valdkonnas tegema koostööd, kus väga tähtsat rolli mängib ka kinnisvaraomanik ning kus kõigil on ühtne eesmärk.
Oma kogemuste najal võin öelda, et kui eeltöö on tegemata, siis kulub pildistamis kohta saabudes teinekord tunde sättimisele ja koristamisele, enne kui pildistamiseni jõutakse. Tihti võib ka juhtuda, et fotograafi ajakava ei võimaldagi ootata ning pildi tehakse ära, nii kuidas olukord parasjagu võimaldab.
Selle pärast tahangi siin välja tuua mõned tähtsad punktid, mis võivad parandada tehtavate fotode esteetilisust ja kiirendada pildistamise protsessi:
1. Kõik algab koristamisest- pese määrdunud põrandad, seinad ning laed. Mida kvaliteetsem pilt, seda paremini mustus välja paistab.
2. Kui põrandad, seinad ja laed puhtaks küüritud, siis järgmiseks võiks üle vaadata kõik teised pinnad. Ära tuleks pühkida tolm ning eemaldada plekid ja näpujäljed mööblit, klaaspindadelt ning peeglitelt.
3. Ära võiks pesta ka aknad, kui võimalik. Kui aknad on tõesti vaid kergelt tolmused, siis ei mõjuta see pilti väga palju.
4. Eluruumi pindadelt tuleks eemaldada kõik üleliigsed asjad. Olukorra võiks karmi pilguga üle vaadata ning mõelda, mida ma ise kuulutustel näha ei sooviks. Kindlasti oleks hea eemaldada isiklikud pildid, telefoni- ning arvutilaadijad ja muu elektroonika või sättida need oma eesmärki täitvale kohale. Jälgima peaks, et elektriseadmete juhtmed ei ripneks suvaliselt. Kui seadet ei kasutata, oleks hea juhe pistikust välja tõmmata ja proovida ära peita. Vastasel korral võiks proovida juhet korrektsemaks sättida. Ära peaks koristama igasugu üleliigse kola- kastid, kotid, mopid, tolmuimejad jne. Raamatud võiks sättida korrektselt ritta või virna, ajakirjad oleks parem panna ära kappi. Laual võiks olla maitsekas vaas lõikelilledega või vaagen puuviljadega, sest see lisab värvi ja positiivset meeleolu.
5. Kui teie kodus on kamin, siis oleks hea puhastada kaminaklaas ning panna puud valmis, sest kaminas olev tuli lisab alati piltidele hubasust. Kamin oleks hea süüdata natuke enne fotograafi tulekut või mõni hetk enne konkreetse ruumi pildistamist, siis saavutab kaminatuli oma hiilguse just õigel ajal ning näeb piltidel kõige parem välja.
6. Kui võimalik, katke magamistoas voodi neutraalse katte või tekiga ning padjad sättige korrektselt. Kõik riided peaks kapi ära paigutama, sest üle tooli seljatoe rippuvad dressipüksid ei jäta just kõige esteetilisemat muljet.
7. Köögitasapinnad võiksid olla vabad, ära võiks koristada pesuvahendid, maitseained, vee- ja õlipudelid ning kõik muu üleliigse. Nõudepesuvahendid ning švamid ja harjad saab pildistamise ajaks mugavalt ja kiirelt kraanikaussi panna, kust nad üldjuhul piltidele ei jää.
8. Vannitoas tuleks ka kõik üleliigne eemaldada- šampoonid, palsamid, švamid ja raseerijad. Tihti võivada olla aja jooksul on ka vuugivahed või vanni/dušikabiini ääred määrdunud, hea oleks ka need üle vaadata ja vajadusel puhastada.
Kui vannitoas on pesumasin, siis tehke see pildistamise hetkeks tühjaks ja sulgege luuk. Vannituppa või dušširuumi võib panna värsked rätikud, need saab nägusalt kokku voltida või rullida. Duššikaardina olemas olul võiks ka selle korektselt sättida.
9. Esikust on parem üleliigsed riided ja jalanõud eemaldada või sättida need korrektselt. Lukuaugust võiks ka ära võtta võtmekimbu.
10. Nüüd vaadake veel selge pilguga kõik üle ning süvenege hetkeks ka kõige pisematesse detailidesse:
- Veenduge, et kõik lambipirnid põleksid.
- Kui mõni pirn on läbi, siis oleks see hea ära vahetada, kuna see torkab piltidel silma.
- Kui söögilauale on jäätud nõusi (klaasid, veekann jms.) siis veenduge, et kõik oleks korrektselt sätitud ning sama kehtib ka toolide kohta.
- Teine kord võivad isegi pisiasjad anda pildile oma võlu või kogu mulje rikkuda.
Kui kõik need punktid on täidetud, siis laabub ka pildistamine muretult ning pildid saavad ilusad ja pilkupüüdvad.
Loodan, et need toimingud on igati kasuks ka siis, kui hakkavad saabuma esimesed ostuhuvilised kliendid.