Kas hea kinnisvarafoto on oluline?

Jah on, selle kogemuse sain aastaid tagasi, kui kinnisvara pildistamine oli minu jaoks veel võõras valdkond. Nimelt üritasin müüa ise oma maja ning tegin ka ise telefoniga “pildid”. Möödus aasta, kuid huvi minu kinnisvara vastu praktiliselt puudus, mõned klikid kuulutusel, aga vaatama ei tulnud keegi.

Ühel päeval helises telefon ja helistajaks oli meeldiva ja sõbraliku jutuga kinnisvaramaakler, kes uuris, et kuidas mul maja müük edeneb. Edasisest jutust selgus, et probleem pole mitte majas ja kuulutuses endas, vaid pigem fotodes. Loomulikult pakkus kinnisvaramaakler ka oma teenuseid, mille kasuks ma mõne aja möödudes ka otsustasin.

Asjad kokku lepitud, tuli kohale profifotograaf kes tegi ka pildid, mis olid tõesti “öö ja päev” võrreldes sellega, mida olin ise telefoniga klõpsinud. Kuulutus sai üles ja asjad hakkasid liikuma, kuulutuse vaatamiste arv kinnisvaraportaalis kasvas tohutult ja huvilised hakkasid vaatamas käima.

Nüüd kui olen juba mõnda aega kinnisvara ja interjööre pildistanud, võin öelda et see pole lihtsalt fotokaga siit-sealt klõpsimine, vaid et kinnisvara pildistamine nõuab aega ja pühendumist.

Iga üks kes on kunagi kinnisvara ise proovinud pildistada, teab et selliseid pilte mis oleks ühtlasi kvaliteetsed ja nägusad, pole võimalik ühe klõpsuga saada. Korraliku pildi saamiseks tuleb teha teatuid ettevalmistusi ning appi võtta eritehnika (lisavalgus, statiiv ja objektiiv), teadmised ja oskused.

Kinnisvara foto peab olema kvaliteetne ja õigesti tehtud, siis äratab see ka uudishimu ja tõstab kuulutuse vaadatavust. Foto mis on nägus ja korrektne ning õige nurga alt pildistatud, annab ka  objektist hea ülevaate, samuti aitab hea kvaliteediga kinnisvara foto teistest kuulutustest eristuda.

kinnisvara pildistamine

Kinnisvaraportaalides ringi vaadates võime leida sadu ja sadu sarnaseid kuulutusi ja tavaliselt klikkame ikka kuulutusele, mille pilt rohkem tähelepanu köidab. Aru saades kui tähtis osa on müügiprotsessi juures pildistamisel, saame me kvaliteetsete fotodega suurendada kuulutuse vaadatavust ning kiirendada seeläbi ka müügiprotsessi.

Kuidas kinnisvara pildistamine kui protsess välja näeb?

Kui soovite oma kinnisvarast häid ja kvaliteetseid pilte saada, siis tuleks võtta meiega ühendust ning anda eelnevalt fotograafile objekti kohta täpsustavat infot:

  • kus objekt asub
  • kas tegemist on korteri või majaga
  • palju on tube või kõrvalhooneid

Enne fotograafi tulekut peaks toad ära koristama ja eemaldama liigsed asjad, vedelema jäänud asjad hakkavad fotodelt esimesena silma ja ei jäta head muljet. Vaata täpsemalt kuidas objekt fotograafi tulekuks ettevalmistada.

Kui fotograaf on saabunud, siis tuleks teda tutvustada objektiga. Olles ara näidanud valgustite lülitite asukohad ja muud iseärasused võib minna tegelema oma asjadega ning lasta fotograafil tööle hakata.

Fotograaf teeb igast toast ja ruumist võimalikult palju ja erinevate nurkade alt pilte, mis võib suurema objekti puhul kesta rohkem kui tund. Tavaliselt fotograaf ütleb kaua tal umbes pildistamiseks aega võib kuluda või helistab teile kui pildid tehtud. Kui soovite siiski pildistamise ajal kohal viibida, siis oleks hea seada end sisse mõnes mitte pildistavas ruumis, sest statiivde ja tehnikaga liikumisel on oht jalgu ja kaadrisse jääda.

Kui pildid tehtud, siis lepitakse kokku- millal ja kuidas pildid kliendile üle antakse. Olenevalt objekti suurusest ja töö mahust, võib see aega võtta mõnest päevast kuni nädalani. Kui tegemist on kiireloomulise tööga, siis lepitakse see juba eelnevalt kokku ja sellel võib kaasneda lisatasu.

Pildimaterjali saab vastavalt kokkuleppele, allalaadida fotograafi poolt saadetud serveri lingilt või kätte Teile sobival andmekandjal (USB pulk, CD või DVD).

Vaata ka meie poolt pildistatud objektide portfooliot ja küsi hinnapakkumist.

Vajadusel oleme alati valmis konsulteerima ja vastama Teie küsimustele.

Kui soovid pildistada oma kinnisvara, siis võta meiega ühendust.